/>

Kliki & proovi - telli koju ja maksa hiljem

Adele Rüütel

Olen 36 aastane 4 lapse ema, kes on leidnud peale 10 aastat lastega kodus veedetud aega omale oma kire, oma spordiala, mis mind nii köidab ja edasi viib- triatlon!

Nooruspõlves tegelesin ratsutamise, kergejõustiku ja tantsuga, kuid väga võistlushimuline ma polnud ja elu viis mind pigem ilumaailma poole. 

Kogu oma elu olen siiski vahelduva eduga spordiga tegelenud- laste kõrvalt sai jooksmas käidud ja jõusaalis energiat varutud, kuid seda suhteliselt minimaalselt.

Kuni hetkeni, mil avastasin enda jaoks Ironmani. Selle momendini olin olnud pühendunud täiesti lastele, kuid nüüd, mil teadsin, et lapsed kõik juba lasteaia- ja kooliealised, teadsin, et mul hakkab rohkem vaba aega tekkima ja olingi piisavalt julge võtma vastu otsuse Ironmaniks treenima hakata. 

Esimene eesmärk oli põnev- saada Ironmaniks! Ja selle ka saavutasin olles endalegi üllatuseks esimesel aastal enda vanusegrupi 5. ja üldkokkuvõttes 2. Eesti naine ajaga 10.32. 

Kuna selline treenimine, graafik mulle väga sobis ning ma siiralt nautisin igat päeva aina rohkem ja rohkem tundes end nii palju paremini oma kehas ning olles nii palju parem ema oma lastele, soovisin ma jätkata oma Ironmani teekonda. Seekord võttes eesmärgiks näha, kus maal mu piirid on. Tahtsin näha, milleks ma võimeline olen. Ja sellega ühtlasi näidata oma lastele, et kui millessegi pühenduda, on võimalik kõike saavutada!

Teisel treeningaastal pidin oma põhivõistluste plaani natuke ümber muutma vigastuste kiuste, kuid oma treeneriga otsustasime teha tiimi Tallinna Ironmanil (arst ei lubanud mul veel joosta tol hetkel seega treener tegi selle osa minu eest). 
Saavutasime 2. koha, mis andis väga suure boost’i juurde ning peatselt sain ka plaanide muutuste tõttu sügisel uue võistlusena valitud Venice-Jesolo Ironman 70.3 oma vanuseklassi 1. koha, mis omakorda tagas mulle koha tuleva aasta augustis toimuval Ironman 70.3 Maailma Meistrivõistlustel Lahtis. Sellega sain oma teise treeningaasta edukalt lõppenuks kuulutada. 

Ning nüüd ongi mul käsil 3. treeningaasta, mil on plaanis võistelda suve algul Hamburgis Ironman 140.6 Euroopa Meistrivõistlustel ja suve lõpus Lahtis Ironman 70.3 Maailma Meistrivõistlustel. 

Kokkuvõtvalt võin öelda, et triatlon ja üleüldse sportlik liikumine on minu kirg ning ma olen meeletult õnnelik, et selle leidsin enda jaoks. See on miski, mis teeb mind nii õnnelikuks, muudab mind kohusetundlikumaks, annab mulle parema tervise, muudab mind paremaks emaks, annab mulle tugevama keha, mille üle uhke olla, kasvatab mu enesekindlust ja julgust seista enda eest ning saan olla eeskujuks kõige sellega oma lastele ja ka paljudele teistele,

Kui üks 36 aastane 4 lapse ema suudab Ironmaniks saada oma esimesel treening aastal ja olla kirjas Euroopa ja Maailma Meistrivõistlustel oma kolmandal treening aastal, siis tegelikult tõesti KÕIK ONGI VÕIMALIK siin elus ju!:)

Vaata Adele tegemisi:

Instagram: https://www.instagram.com/adeleruutel/

Adele varustus: